wydanie drukowane/printed edition – ISSN 1689-5010
wydanie online/online/edition – eISSN 2720-524X

Uniwersytet Rzeszowski
Centrum Dokumentacji Współczesnej
Sztuki Sakralnej
pl. Ofiar Getta 4-5/35, 35-002 Rzeszów
tel. +48 17 872 20 98

Asseco Poland S.A. jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stała się również istotnym graczem na europejskim rynku producentów oprogramowania. W rankingu „TOP100 European Software Vendors” (publikowanym przez Truffle Capital) za rok 2009 Grupa Asseco znalazła się na 8 miejscu.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania i jako największy software house z polskim kapitałem skutecznie konkuruje z liderami rynku światowego. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, Asseco Poland S.A. buduje i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego (korzysta z nich ponad połowa banków działających w naszym kraju). Spółka posiada również zaawansowane rozwiązania dla instytucji ubezpieczeniowych, wdrożone w największych firmach tego sektora oraz dedykowane systemy dla administracji publicznej, zbudowane m.in. dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy MSWiA.

Wraz z połączeniem z ABG S.A., które miało miejsce na początku stycznia 2010 roku, Asseco Poland S.A. znalazło się ze swoimi rozwiązaniami na kilku nowych rynkach. Oferta spółki skierowana jest teraz również do branży energetycznej, telekomunikacji, służby zdrowia, samorządów lokalnych, rolnictwa i służb mundurowych oraz organizacji i instytucji międzynarodowych, takich jak NATO czy UE.

Asseco Poland S.A. jest również liderem w budowie międzynarodowej Grupy Kapitałowej, skupiającej rentowne firmy informatyczne z Europy. Po osiągnięciu pozycji lidera w Polsce, spółka  konsekwentnie buduje holdingi działające w poszczególnych regionach Europy:

›          Asseco Central Europe (Czechy, Słowacja, Węgry);

›          Asseco South Eastern Europe (Bałkany);

›          Asseco DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria);

›          Asseco South Western Europe (Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia);

›          Asseco Northern Europe (Skandynawia, kraje bałtyckie).

W najbliższych planach jest stworzenie holdingu Asseco Western Europe obejmującego Wyspy Brytyjskie, Holandię i Belgię oraz Asseco Eastern Europe działającego na terenie Rosji, Ukrainy i Białorusi.

W styczniu 2010 roku, Grupa Asseco zatrudniała ponad 8500 osób, z czego w Polsce ok. 5000 pracowników.

Skip to content